Led Ekranlar

Sınırsız video alanları

Led Ekran Nedir ?

Led ekranlardaki LED kelimesi “Light Emitting Diode” teriminin kısaltılmışıdır.

RGB Diyotlardan oluşan led ekranların elektronik çipler tarafından ışık gücü azaltılır veya çoğaltılır. Bu sayede her ledden (diyottan)farklı ışık güçleri elde edilir.  Temel olarak led ekranlar; kırmızı, yeşil ve mavi ledlerin  değişen pixel sayısına göre üretilir. Açık alan ve kapalı alan olmak üzere iki temel özelliğe göre üretilir.

İç Mekan Led Ekran

İç Mekan Led Ekran sistemleri genel olarak iç mekan projelerinde kullanılmaktadır. Yakın mesafeden izleneceği için parlaklığı rahatsız  edici olmamalı ama çözünürlüğü yüksek olmalıdır.

Parlaklık değerleri ortalama 900 nit ile 3.500 nit arasında farklılık göstermektedir. Bu değerleri proje bazlı belirlemek gereklidir.

Çözünürlük değerleri ise 6 mm – 12 mm Piksel aralığındadır. Bu değerin belirlenmesindeki en büyük etki unsuru ekrana bakılacak en yakın mesafedir.

Dış Mekan Led Ekran

Dış mekan led ekran ürünleri zorlu hava koşullarına ve güneş ışığına dayanıklı olacak şekilde özel üretilmiştir. Yüksek güneş ışığına maruz kalmasına karşın yüksek parlaklığı sayesinde net ve parlak görüntü kalitesine sahiptirler.

Diğer ürünlere göre led aralığı daha yüksektir.Led aralıkları görüş mesafelerine göre 1,2 mm –  16 mm aralığındadır.

Mesh Led Ekran

Mesh Led ekran diğer adıyla transparan ( şeffaf ) led ekran olarak bilinmektedir. Bu ürünler genellike montaj alanının normal led ekran ağırlığını taşıyamadığı alanlarda tercih edilmektedir.

Mesh Led ekranlarda dışarıdan içerisi görünmez ama içeriden dışarısı görünebilir.

Yassı kablo bağlantısı ve çelik gergi aparatlarıyla, birçok cephe tipinde kullanılacak şekilde, pratik montaj altyapısı sağlamaktadır.

 
 
 

Çözüm Ortaklarımız

Sizlere Detaylı Bilgi Vermemizi İster Misiniz ?

Çözümlerimiz ile ilgili detaylı bilgi talepleriniz için iletişim formumuzu doldurmanız yeterlidir.Yöneticilerimiz en kısa sürede sizler ile iletişime geçeceklerdir.