BLOG

Digital Signage Vitrin Ekranları Nasıl Kullanılmalı ?

İşletme sahipleri, müşterilerinin dikkatini çekmenin yeni yollarını arar. Yeni müşteriler için çabalamaya çalışmadan önce mevcut müşterilerinize gönderebileceğiniz bir çok mesajınızın olduğunu unutmamalısınız. Digital Signage, yoldan geçen potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmenin yanı sıra bilgi ve etkileşim sunması da dahil olmak üzere bir dizi avantaj sunar. Dijital Signage çözümlerini kullanmanın bir çok farklı yöntemi vardır, ancak bazıları diğerlerinden daha etkilidir.

Digital Signage çözümleri günümüz piyasa şartlarına ve pazarlama stratejilerinin olmazsa olmazı haline gelmiştir.Ancak doğru çözümü ve en iyi sonucu elde edebilmek için bazı başlıklara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ekran Boyutu
Digital Signage ekranınızın boyutu doğru bir şekilde belirlemeniz çok önemlidir.Bunu belirlemenin en kolay yönetimi ise ekranı koyacağınız yere iki veya üç metre geriden bakmanız.Böylelikle ekran boyutunuzu doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz.

İçeriklerde Renk Kullanımı
Ekranlarınızın içerisinde yayınlayacağınız görsel içeriklerde kullanacağınız renklere de çok önem vermelisiniz.Eğer rakipleriniz beyaz ve siyah renk kullanıyor ise siz turuncu ve kırmızı renkler kullanın.Özellikle içeriklerinize kırmızı gibi sıcak renkler kullanmanız insanların daha fazla ilgisinin çekmesine sebep olacaktır.

Paylaş:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bizi Takip Edin

Diğer Yazılarımız

Bizi Takip Edin

Bültenimize Abone Olun

Speed Signage’in sunacağı fırsatlardan ve sektördeki yeni teknolojilerden haberdar olmak için abone olmayı unutmayınız!

Diğer Yazılarımız